PRZEBARWIENIA SKÓRNE – SKĄD SIĘ BIORĄ, CZYM SĄ I JAK JE USUNĄĆ?

przebarwienia skóry

Przebarwienia skóry, to częste schorzenie z jakim pojawiają się pacjenci w Gabinecie Pro Skin. Znamiona występują u osób starszych, kobiet w ciąży czy u osób po przebytym trądziku. Odbarwienia są zaburzeniami pigmentacji skóry, najczęściej pojawiają się w postaci plamki, znamion czy większych plam o jaśniejszym bądź ciemniejszym zabarwieniu. W niektórych przypadkach odbarwienia skórne, to zmiany wrodzone, a w większej części – nabyte, wywołane przez szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe. Te ostatnie pojawiające się pod wpływem różnych czynników, można wyleczyć oraz skutecznie im zapobiegać. Wrodzone zmiany skórne najczęściej są nieuleczalne.

SKĄD SIĘ BIORĄ PRZEBARWIENIA SKÓRNE?
Melanina, barwnik znajdujący się w skórze jest odpowiedzialny, za różnego rodzaju przebarwienia powstające na naszym ciele. Melanina pełni funkcję tarczy ochronnej dla naszej skóry przed promieniowaniem UV, więc im więcej słońca, tym więcej melaniny która chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania. Tak powstaje opalenizna oraz większość przebarwień na skórze. Najczęściej powstające przebarwienia skóry to: piegi, plamy soczewicowate oraz ostuda – czyli plamy ze zbyt dużą ilością pigmentu.

Piegi czyli złogi melaniny, najczęściej występują na dystalnych częściach ciała tj. nos, policzki, czoło, dłonie a także na dekolcie i plecach.

Plamy soczewicowate to przebarwienia, które pojawiają się pod wpływem chorób, starzenia się skóry lub po nadmiernej ekspozycji na słońcu. Nie są groźne dla zdrowia, lecz mogą być objawem rzadkich chorób.

Ostuda to zaburzenia pigmentacji skóry występujące przy wahaniach hormonalnych. Zazwyczaj powstają podczas trwania ciąży, mogą wystąpić podczas menopauzy oraz przy przyjmowaniu doustnych środków antykoncepcyjnych. Ostuda może pojawić się również po zastosowaniu niektórych kosmetyków, leków oraz przy zaburzeniach pracy tarczycy.

Zwiększenie poziomu melaniny może być wywołane przez:

  • promieniowanie UV,
  • stan zapalny (po trądziku, wysypkach),
  • hormon MSH
  • estrogeny
  • miedź
  • żelazo

JAK USUNĄĆ PRZEBARWIENIA?
Wiele osób z przebarwieniami skóry, czuje się niekomfortowo, popada w kompleksy, stąd bardzo duże zainteresowanie metodami ich usuwania. Kosmetologia, dermatologia oraz medycyna estetyczna posiada wiele metod na skuteczną walkę z uporczywym problemem. Do pozbycia się zmian skórnych stosuje się miejscowe preparaty rozjaśniające, zabiegi laserowe CO2,peelingi chemiczne, zabiegi paramedyczne –  Deep Phyto Peeling, Frakcyjna RF Mikroigłowa, mezoterapia mikroigłowa oraz igłowa. Osoby narażone na promieniowanie UV powinny bezwzględnie stosować kremy z filtrami UV -jest to najlepsza forma profilaktyki działająca zapobiegawczo jak i na powstałe już przebarwienia.

Często jest to problem czysto kosmetyczny, ale znamiona o nieregularnym rozmieszczeniu barwnika oraz o nieregularnym kształcie, mogą byś oznaka pojawienia się bardzo groźnego nowotworu skóry – czerniaka. Niepokojące zmiany skórne powinien zbadać lekarz. 

Akcja regeneracja, czyli jak zregenerować skórę po urlopie Po wakacjach skóra potrzebuje silnej regeneracji i odnowy.  Kosmetyki, nawet najlepiej dobrane, nie poradzą sobie z naprawą letnich uszkodzeń, dlatego  pielęgnację powinno się wspomagać zabiegami w gabinecie…
PRZEBARWIENIA SKÓRNE – SKĄD SIĘ BIORĄ, CZYM SĄ I JAK JE USUNĄĆ? Przebarwienia skóry, to częste schorzenie z jakim pojawiają się pacjenci w Gabinecie Pro Skin. Znamiona występują u osób starszych, kobiet w ciąży czy…