Peelingiem nazywamy kontrolowane złuszczanie skóry pod wpływem działania substancji chemicznych lub biologicznych. W zależności od wybranego peelingu możemy przygotować skórę do dalszych etapów zabiegu, zniwelować blizny potrądzikowe, zmarszczki, rozszerzone pory lub przebarwienia. Peeling chemiczny wygładza i rozjaśnia pozbawioną blasku skórę. Proces złuszczania komórek skóry jest zabiegiem kontrolowanym i nie ma niekorzystnego wpływu na organizm człowieka. Wyróżnia się peelingi powierzchowne, średnio-głębokie oraz głębokie.
Złuszczanie powierzchowne w obrębie naskórka usuwa warstwę rogową, złuszcza naskórek. Przy niskich stężeniach dochodzi do rozpadu mostka dwusiarczkowego. Podczas peelingu powierzchownego dochodzi do złuszczenia korneocytów, wzrostu przepuszczalności warstwy rogowej oraz stymulacji podziałów komórkowych w warstwie podstawnej. Złuszczanie jest zazwyczaj niewidoczne a okres odnowy wynosi od 5 do 10 dni.
Złuszczanie powierzchowne można przeprowadzić z użyciem peelingu:
• 10-30% kwas salicylowy (BHA)
• 10-35 TCA
• alfa-hydroksykwasy (AHA): migdałowy, glikolowy, mlekowy, pirogronowy, cytrynowy
• Rezorcyna
• Tretinoina (retinoidy)
Złuszczanie średnio-głębokie zachodzi do górnej warstwy brodawkowatej skóry właściwej. Przy wyższych stężeniach zachodzi koagulacja i denaturacja protein. Oprócz procesów zachodzących w złuszczaniu powierzchownym dodatkowo przyśpiesza regenerację oraz pobudza fibroblasty. Okres odnowy w przypadku tego typu peelingów wynosi 10 dni. Złuszczanie średnio - głębokie można przeprowadzić za pomocą peelingów:
• Yellow Peel
• Perfarma Pyruvic Peeling
• TCA 35%, AHA 50-70%
• Lightenning Peel
piruvex
WSKAZANIA DO PIRUVEX PEEL
Piruvex Peel przeznaczony jest przede wszystkim do terapii anti-aging, wygładza zmarszczki, redukuje przebarwienia, sprawia, że skóra staje się gładka, jędrna i pełna blasku. Wskazaniem do zastosowania preparatu są również skóry mieszane i tłuste i trądzikowe.
SKŁAD:
- kwas pirogronowy 40%
- kwas mlekowy 10%
Kwas pirogronowy – to alfaketokwas, który w roztworze wodnym ulega przekształceniu do kwasu mlekowego. Kwas pirogronowy ze względu na niewielki rozmiar cząsteczek bardzo szybko penetruje wgłąb skóry, ma działanie intensywnie rewitalizujące – stymuluje syntezę kolagenu, elastyny i GAG (glikozaminoglikany) w skórze właściwej, dzięki czemu skóra ulega pogrubieniu, zyskuje jędrność i elastyczność. Kwas pirogronowy wykazuje właściwości silnie lipofilowe, w związku z tym reguluje pracę gruczołów łojowych i zmniejsza wydzielanie sebum. Dodatkowo z uwagi na działanie keratolityczne i antybakteryjne doskonale sprawdza się w terapii skór trądzikowych, eliminuje zaskórniki i zapobiega powstawaniu wyprysków. 
Kwas mlekowy – jest alfahydroksykwasem, w naturalny sposób poprawia nawilżenie skóry, indukuje syntezę ceramidów w naskórku oraz stymuluje produkcję włókien kolagenowych i elastylowych w skórze właściwej, dzięki czemu skóra staje się grubsza, jędrniejsza i bardziej sprężysta. Kwas mlekowy działa również keratolitycznie, przeciwzapalnie i wybielająco (hamuje proces melanogenezy poprzez inhibicję aktywności
tyrozynazy).

azelan
WSKAZANIA DO MESOPEEL AZELAN
Wskazania do zastosowania preparatu Mesopeel Azelan to przede wszystkim skóry mieszane i tłuste, skóry trądzikowe, hiperpigmentacja, zapalenie mieszków włosowych, fotostarzenie.
SKŁAD:
- kwas salicylowy 20%
- kwas azelainowy 20%
Kwas salicylowy
jest betahydroksykwasem o właściwościach silnie lipofilowych dzięki czemu reguluje pracę gruczołów łojowych (zmniejsza łojotok), działa komedolitycznie – wspomaga usuwanie zaskórników, oczyszcza skórę i zapobiega powstawaniu wyprysków. Znajduje zastosowanie w terapiach przeciwtrądzikowych z uwagi na silne działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i przeciwzapalne.  Ponadto kwas salicylowy stymuluje odnowę komórkową skóry, działa złuszczająco i odmładzająco. Redukuje niedoskonałości (rozszerzone pory, drobne zmarszczki) i przebarwienia,  zwiększa napięcie skóry oraz rozjaśnia jej koloryt.
Kwas azelainowy
– stosowany w terapiach depigmentujących – posiada właściwości hamujące tyrozynazę, dzięki czemu wyrównuje koloryt skóry i rozjaśnia przebarwienia. Ponadto wykazuje działanie keratolityczne, reguluje proces keratynizacji naskórka (redukuje nadmierne rogowacenie), zmniejsza wydzielanie serum. Z uwagi na działanie przeciwzapalne i antybakteryjne polecany jest w terapiach przeciwtrądzikowych. Ma właściwości antyoksydacyjne.
salicylic-555x637-400x470
WSKAZANIA DO SALICYLIC PEEL
Trądzik pospolity, skóry mieszane i zanieczyszczone, fotostarzenie, rogowacenie okołomieszkowe  (ciało).
SKŁAD:
- kwas salicylowy 10%
- kwas salicylowy 20%
- kwas salicylowy 30%
Kwas salicylowy – jest betahydroksykwasem o właściwościach silnie lipofilowych dzięki czemu reguluje pracę gruczołów łojowych (zmniejsza łojotok), działa komedolitycznie – wspomaga usuwanie zaskórników, oczyszcza skórę i zapobiega powstawaniu wyprysków. Znajduje zastosowanie w terapiach przeciwtrądzikowych z uwagi na silne działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i przeciwzapalne.  Ponadto kwas salicylowy stymuluje odnowę komórkową skóry, działa złuszczająco i odmładzająco. Redukuje niedoskonałości (rozszerzone pory, drobne zmarszczki) i przebarwienia,  zwiększa napięcie skóry oraz rozjaśnia jej koloryt.
EFEKTY STOSOWANIA:
Zredukowane niedoskonałości (płytkie przebarwienia, drobne zmarszczki, rozszerzone pory, zaskórniki, wypryski) wygładzenie skóry, regulacja wydzielania sebum, skóra zyskuje zdrowy koloryt, jest napięta i rozświetlona.
mesoestetic-lactic-peels-group
DZIAŁANIE LACTIC PEEL
Kwas mlekowy w naturalny sposób poprawia nawilżenie skóry, stymuluje syntezę ceramidów w naskórku. Kilka dni po zabiegu (1-3 dni) następuje złuszczenie komórek naskórka. Działanie złuszczające stymuluje i ułatwia wymianę komórkową opóźniając efekt starzenia się skóry. Dodatkowo aktywuje procesy zapalne, które pobudza mechanizmy naprawcze skóry.  Kwas mlekowy znacząco wpływa na wzrast produkcji kolagenu, włókien elastycznych i GAG, które należą do głównych składników skóry. Oprócz działania złuszczającego, kwas mlekowy wykazuje działanie wybielające - hamuje procesy melagonezy  poprzez zahamowanie enzymu aktywującego tworzenie barwnika. Systematyczne stosowanie preparatu stymuluje odnowę komórkową, co w konsekwencji powoduje znaczną redukcję zmarszczek.

SKŁAD:

- kwas mlekowy 30%

- kwas mlekowy 40%

- kwas mlekowy 50%

EFEKTY ZABIEGU: Poprawa kondycji skóry, wyrównanie kolorytu i faktury skóry, redukcja drobnych zmarszczek, wzrost gęstości skóry, odżywiona i pełna blasku skóra, pobudzenie procesów naprawczych skóry.
600
DZIAŁANIE MESOPEEL MANDELIC
Odpowiednia formuła kwasu pozwala na głęboką penetracje i efektywniejsze działanie. Kilka dni po zabiegu (1-3 dni) w wyniku rozluźnienia połączeń miedzy komórkami skóry, następuje ich złuszczanie. Zostają aktywowane procesy naprawcze skóry- niwelując oznaki starzenia. Skóra odzyskuje zdrowy i promienny wygląd. Kwas migdałowy posiada strukturę podobną do antybiotyku, może być stosowany nawet w przypadku skór wrażliwych, dlatego bywa często wykorzystywany w terapiach trądziku różowatego.

SKŁAD:

- kwas migdałowy 30%

- kwas migdałowy 40%

- kwas migdałowy 50%

WSKAZANIA DO ZABIEGU: 
Skóra mieszana, szary koloryt skóry, utrata elastyczności i sprężystości skóry, trądzik różowaty, zaburzony proces dojrzewania skory, przebarwienia pozapalne skory, rozstępy
EFEKTY ZABIEGU:
Wyrównany koloryt i tekstura skóry, wzrost sprężystości skóry, redukcja zmian trądzikowych, poprawa kondycji skóry, zahamowanie procesów starzeniowych skóry, matowa i przyjemna w dotyku skóra
Web-Brightening-Peel-30-approved
DZIAŁANIE KWASU CYTRYNOWEGO 30%
Kwas cytrynowy łączy się z elementami budującymi barwnik skóry, uszkadzając i „rozbijając przebarwienie od środka”. Redukuje i rozjaśnia przebarwienia, rozświetlając skórę oraz wyrównując koloryt. Dodatkowo, normalizuje dojrzewanie komórek naskórka, wykazując działanie ściągające i oczyszczające. Badania wykazały, ze kwas cytrynowy nie wykazuje negatywnego wpływu na komórki Langerhansa w naskórku, dzięki czemu bez większego ryzyka może być stosowany na cienką skórę wokół oczu oraz uszkodzoną przez słońce.
WSKAZANIA DO ZABIEGU:
Szary koloryt skóry, przebarwienia pozapalne skóry, cienie i ciemne obwódki pod oczami, objawy posłonecznego uszkodzenia skóry, nierównomierny koloryt skóry
EFEKTY ZABIEGU:
Wyrównany koloryt i tekstura skóry, Likwidacja przebarwień na poziomie warstwy podstawnej naskórka, likwidacja cieni pod oczami, wzrost kondycji skóry
exc1
DZIAŁANIE CLARIFYING PEEL BOOSTER
Powierzchowne warstwy komórek naskórka ulegają rozluźnieniu i następnie złuszczeniu. Skóra jest wygładzona, a nierówności zlikwidowane. Obecność kompleksu kwasu migdasłowego i cytrynowego stymuluję odnowę komórkową naskórka i skóry właściwej oraz powoduje intensywne i głębokie nawilżenie (badania dr R. Pelliccia z Instytutu Medicina Estetica). Dodatkowo, kwas cytrynowy wykazuje zdolność depigmentującą i rozjaśniającą, a  kwas migdałowy z uwagi na działanie przeciwzapalne i antybakteryjne polecany jest w terapii przeciwtrądzikowej. Peeling dzięki odpowiedniej formule indukuje jedynie delikatną eksfoliację - może być bezpiecznie stosowany nawet w przypadku wrażliwej skóry.
WSKAZANIA DO ZABIEGU: 
Nadmierne wydzielanie łoju, nierównomierny koloryt skóry, zaburzenia pigmentacyjne skóry, przygotowanie skóry do terapii silniejszymi kwasami, obecność zaskórników, rozszerzone pory, obecność zmian trądzikowych, gruby naskórek z zaburzeniem rogowacenia
EFEKTY ZABIEGU:
Zmniejszone ujścia gruczołów łojowych i pory, matowa i o jednolitej teksturze skóra, pobudzenie funkcji regeneracyjnych skóry, rozjaśniony koloryt, zredukowane stany zapalne i wypryski, wygładzona i odświeżona skóra, zredukowane niedoskonałości.