mikrodermabrazja
Mikrodermabrazja korundowa  jest jedną z metod mechanicznego złuszczania naskórka. Polega na ścieraniu warstwy rogowej za pomocą specjalnego urządzenia. Podczas zabiegu mikrodermabrazji zostaje utworzone podciśnienie za pomocą próżni, która wypycha strumień kryształków korundu (wodorotlenku glinu). Kryształy uderzając w powierzchnie skóry usuwają w ten sposób górne warstwy naskórka i wraz z usuniętym zrogowaciałym naskórkiem są pochłaniane do oddzielnego pojemnika.
Zabieg mikrodermabrazji sprawia, że skóra staje się gładsza jaśniejsza i świeża, spłyca drobne zmarszczki, poprawia elastyczność, zwęża rozszerzone pory, zmniejsza zaburzenia pigmentacyjne, pomaga naprawić uszkodzenia słoneczne a także redukcje rozstępów, blizn i bliznowców. Zalecana jest do każdego rodzaju skóry, niezależnie od wieku i stopnia uszkodzenia.
Częstotliwość zabiegu
Zabieg jest bezbolesny i bezkrwawy, może być stosowany pojedynczo lub w seriach. Głębokość i ilość zabiegów jest dobierana w zależności od kondycji skóry i stopnia uszkodzenia. Zazwyczaj trzeba przeprowadzić średnio 5 zabiegów w odstępach od 1 tygodnia do 4 tygodni. Przy zabiegach odmładzających co 7-10 dni, natomiast przy leczeniu trądziku co 3 - 4 tygodnie. Zależy to od indywidualnych oczekiwań pacjenta. W celu podtrzymania i utrwalenia wyników zaleca się co 4-6 tygodni powtórzenie zabiegu. 

WSKAZANIA DO ZABIEGU

Suchość i nadmierne rogowacenie,
Tłusta skóra, łojotok i trądzik pospolity,
Blizny potrądzikowe, nierówności skóry,
Rozszerzone pory,
Rozstępy, blizny i bliznowce,
Przebarwienia i odbarwienia,
Delikatne linie i zmarszczki, utrata jędrności skóry,
Fotostarzenie i uszkodzenia posłoneczne (twarz, ręce, szyja)
Zniszczona i wymagająca regeneracji skóra,
Szara, niedotleniona, zmęczona skóra.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU

Zakażenia wirusowe: brodawki, opryszczka
Zakażenia bakteryjne: liszajec zakaźny, figówka gronkowcowa,
Zakażenia grzybicze,
Trądzik krostkowy, ropowiczy,
Trądzik różowaty,
Nowotwory skóry i znamiona,
Terapia przeciwtrądzikowa Roaccutanem (wskazana co najmniej 3 miesięczna przerwa),
Zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy (do 2 miesięcy),
Przerwana ciągłość skóry.