1_mikronidling_na_apparate_dermapen_na_fifa.by_
Mezoterapia mikroigłowa - jest to zabieg, który w niezwykle skuteczny sposób kompleksowo regeneruje skórę. Polega na wprowadzeniu do głębszych warstw skóry substancji aktywnych, do których tradycyjne kosmetyki nie są w stanie dotrzeć. Stosuje się przy tym technikę mikronakłuć wykonywanych przez specjalną głowicę wmontowaną w MezoPen, co pozwala na intensywną stymulację metabolizmu komórkowego. Dzięki temu wymuszony zostaje proces regeneracyjny skóry oraz produkcji kolagenu i elastyny. Po przyjęciu cennych substancji skóra staje się gładsza, młodsza i piękniejsza.
Do wykonywania mikronakłuć wykorzystane są dwunastoigłowe, sterylne kartridże, o różnych długościach mikroigieł od 0,25 mm do 2mm. W pierwszym przypadku głębokość mikronakłuć jest tylko w strefie wewnątrz naskórkowej bez efektu krwawienia. Mikroigły 2 mm docierają do skóry właściwej, co może powodować pojawianie się kropli krwi na powierzchni skóry, jednak bez ryzyka pojawienia się krwiaków bądź wybroczyn. Zaletą metody jest możliwość regulacji głębokości nakłuć podczas zabiegu, w zależności od obszaru, który jest opracowywany (np. w delikatnej strefie okolic oczu, okolic ust głębokość mikronakłuć będzie zredukowana) i od stopnia reaktywności skóry (w przypadku cery wrażliwej głębokość mikronakłuć będzie spłycona).

DLA KOGO SKIEROWANY JEST ZABIEG MIKRONAKŁUWANIA ?

Mezoterapia mikroigłowa stosowana jest do poprawy jędrności skóry i owalu twarzy, spłycenia zmarszczek, głębokiego nawilżenia, ujednolicenia kolorytu skóry, w tym także rozjaśniania przebarwień oraz wyrównania jej tekstury. Ze względu na intensywne działanie regenerujące, mezoterapia mikroigłowa to także skuteczna terapia wszelkiego rodzaju blizn, w tym także potrądzikowych. Precyzyjna głowica urządzenia, jednorazowe, sterylne mikroigły sprawiają, że zabieg jest bezpieczny i pozwala na dokładne opracowanie nawet najmniejszych zmarszczek, trudno dostępnych miejsc, a także bardzo wrażliwych partii twarzy. Dzięki możliwości zastosowania różnej długości mikroigieł, nakłucia doskonale sprawdzają się także w przypadku skóry cienkiej, wrażliwej i płytko unaczynionej.

PRZECIWWSKAZANIA DO MEZOTERAPII MIKROIGŁOWEJ

Ciąża i karmienie piersią,
Nowotwory i okres po 2 latach,
Rana w okolicy zabiegowej,
Aktywne choroby zapalne skóry w okolicy zabiegowej (AZS, łuszczyca, trądzik ropowiczy),
Choroby wirusowe i bakteryjne (np. opryszczka, grzybica),
Znamiona, brodawki,
Cukrzyca,
Skłonności do bliznowców,
Przyjmowanie preparatów przeciwzakrzepowych (np. aspiryna),

ZALECENIA PO ZABIEGU MEZOTERAPII MIKROIGŁOWEJ

Zakaz ekspozycji na słońcu,
Należy chronić skórę filtrami 50 SPF,
Bezpośrednio po zabiegu należy unikać basenu, sauny, gorących kąpieli oraz alkoholu,
Nie należy drapać, ani peelingować łuszczącego się naskórka do tygodnia czasu,
Chronić skórę przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi jak mróz czy wiatr,
Należy stosować bardzo delikatnych kosmetyków do demakijażu i pielęgnacji skóry.