mezoterapia
Urządzenie emituje fale radiowe  wytwarzane przez prąd  wysokiej częstotliwości. Energia elektryczna zamieniana jest na elektromagnetyczną, która  dociera do tkanek, gdzie następuje ich podgrzanie przez wzbudzanie jonów. Fale radiowe wpływają więc na wytwarzanie w tkankach ciepła. Zjawisko to nazywane  jest diatermią. Diatermia, czyli głębokie ogrzewanie oznacza, że ciepło wytwarzane jest wewnątrz tkanek, a nie dostarczane z zewnątrz. Fale radiowe stymulują  tkanki powierzchowne i głębiej położone, poprawiają ich dotlenienie, odżywienie oraz mikrocyrkulację. Metodą tą można również transportować w głąb skóry związki aktywne na zasadzie mezoterapii bezigłowej.
Zabieg polega na podgrzewaniu włókien kolagenowych co wywołuje ich skurczenie i napinanie, dzięki czemu następuje proces regeneracji. Dochodzi do uporządkowania się  ich struktur. Ponadto fale radiowe stymulują fibroblasty do odbudowy i wytwarzania kolagenu i elastyny dając efekt wypełnienia zmarszczek. Zwiększa się gęstość, elastyczność i napięcie skóry oraz poprawia owal twarzy i koloryt cery. W wielu przypadkach  już po wykonaniu pierwszego zabiegu  zauważalny jest efekt. Skóra w miejscu poddanym działaniu fal radiowych  jest bardziej napięta.  Efekt dogłębnej poprawy może  pojawić po serii zabiegów.
Fale radiowe to jedna z najskuteczniejszych energii stosowanych  do  redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej. Stymulują  proces jej spalania  prowadząc do zmniejszenia obwodów części ciała. RF oddziałuje  zarówno na  tkanki powierzchowne jak i dociera do głębokich warstw skóry i komórek tłuszczowych (adipocytów) w których zawarte są trójglicerydy. Pod wpływem temperatury dochodzi do ich rozpuszczenia i rozbicia czyli tzw. lipolizy. Podczas zabiegów pobudzany jest też układ limfatyczny i krwionośny. Zwiększa się metabolizm w tkankach. Ponadto fale radiowe działają odmładzająco, stymulują produkcję kolagenu, uelastyczniają i poprawiają napięcie skóry.
EFEKTY WIDOCZNE PO ZABIEGU
Łagodniejsze rysy twarzy,
Poprawa napięcia zwiotczałej skóry,
Spłycanie zmarszczek, bruzd
Podniesienie owalu twarzy i podbródka,
Zmniejszenie "worków" pod oczami, "kurzych łapek",
Zmniejszenie przebarwień,
Odprężenie mięśni twarzy,
Złagodzenie fałdów nosowo-wargowych,
Poprawa kolorytu cery,
Redukcja rozszerzonych porów i stanów zapalnych,
Redukcja  cellulitu
Redukcja zwiotczeń (brzuch, ramiona, uda, pośladki),
Polepszenie stanu skóry w miejscu występowania  blizn i rozstępów.

 

PRZECIWWSKAZANIA

Miesiączka,
Ciąża,
Ciała obce np. rozrusznik serca,
Nowotwory,
Złote nici (dopiero po 2 latach),
Wypełnienie kwasem hialuronowym,
Wysokie nadciśnienie,