Akcja regeneracja, czyli jak zregenerować skórę po urlopie

240_F_145531127_BJGPesAP7B0eYjnCrYmefHDQR6ziH11J

Po wakacjach skóra potrzebuje silnej regeneracji i odnowy.  Kosmetyki, nawet najlepiej dobrane, nie poradzą sobie z naprawą letnich uszkodzeń, dlatego  pielęgnację powinno się wspomagać zabiegami w gabinecie kosmetycznym bądź medycyny estetycznej. Poniżej zestawienie tych procedur, które pomogą zregenerować skórę po urlopie.

 

Usuwanie przebarwień peelingami

Nieestetyczne przebarwienia, które w okresie letnim stają się bardziej widoczne, są trudnym do leczenia problemem. Jednymi z najbardziej skutecznych metod walki z przebarwieniami są peelingi medyczne. W związku z tym, że przebarwienia mają różną etiologię, melanina może znajdować się na różnym poziomie, zarówno w skórze właściwej, jak i w naskórku, a czasem na obu poziomach należy skonsultować właściwy dobór peelingu. Odpowiednimi zabiegami będą: Deep Phyto Peeling, który składa się z trzydniowego zabiegu gabinetowego. Już po 3 dniach następuje intensywne złuszczanie, w efekcie czego skóra odzyskuje jednolity koloryt. Dla osób, które nie chcą lub nie mogą sobie pozwolić na intensywne złuszczanie proponuję serię peelingów powierzchownych z wykorzystaniem kwasu ferulowego, mlekowego, migdałowego, pirogronowego, salicylowego czy TCA. Bardzo dobre efekty osiągamy łącząc peelingi z mikronakluwaniem Dermapen.

 

Regeneracja osoczem bogatopłytkowym

W poprawie kondycji skóry doskonale sprawdzą się zabiegi na bazie osocza bogatopłytkowego, które pozyskiwane jest z własnej krwi pacjenta. Procedury te zyskały wielką popularność, gdyż podanie osocza bogatopłytkowego powoduje uwolnienie z płytek krwi białek stymulujących procesy naprawy uszkodzeń, także posłonecznych, poprzez pobudzenie komórek macierzystych do namnażania oraz fibroblastów do wytwarzania nowego kolagenu. W konsekwencji skóra ulega regeneracji i odmłodzeniu. Dzięki takiemu zabiegowi następuje poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry oraz wygładzenie i ujednolicenie jej kolorytu. Osocze bogatopłytkowe doskonale sprawdzi się  dla alergików i osób, które cenią sobie naturalne podejście do medycyny estetycznej.

Nawilżanie mezoterapią

Aby zrewitalizować i nawilżyć skórę od środka warto poddać się mezoterapii.  Jest to zabieg, który polega na podawaniu pod skórę, przy pomocy płytkich nakłuć  preparatów na bazie  kwasu hialuronowego lub specjalnych koktajli zawierających aminokwasy i witaminy. Pozwoli on nawilżyć skórę, odwodnioną i zmęczoną wakacyjnym słońcem, dzięki czemu zyska ona sprężystość i jędrność, stanie się bardziej elastyczna oraz poprawi się jej struktura. Dzięki mezoterapii możemy dostarczyć składniki aktywne właśnie tam, gdzie są najbardziej potrzebne, czyli do głębokich warstw skóry. Zabieg ten stosowany systematycznie pozwoli skutecznie opóźnić procesy starzenia.

Odnowa skóry radiofrekwencją mikroigłową

Zabieg ten łączy jednoczesne działanie dwóch znanych wcześniej procedur – radiofrekwencji i mikronakłuwania. Podczas zabiegu ma miejsce odpowiednie ogrzanie skóry właściwej, które wzbudza procesy regeneracji i przebudowy skóry.  Następuje stymulacja produkcji kolagenu, co bezpośrednio wpływa  na fibroblasty – proces ten zapewnia w przeciągu kilku miesięcy widoczną poprawę wyglądu, gęstości i napięcia skóry. Z kolei mikronakłuwanie poprzez uszkodzenie mechaniczne skóry pobudza dodatkowo procesy naprawcze. Takie połączenie dwóch procedur pozwala osiągać nam doskonałe efekty terapeutyczne. W efekcie cera staje się gładsza, jędrniejsza i jaśniejsza.