baner-laserco2
Jak działa RF frakcyjny?
RF frakcyjny działa głęboko, bowiem kolejno na wszystkie warstwy skóry. W czasie zabiegu cieniutkie mikroigiełki wprowadzone pod skórę na głębokość od 0,1 do 3,0mm intensywnie nagrzewają tkankę wokół igieł za pomocą emisji fal radiowych. Powierzchnia skóry nie ulega przegrzaniu, dlatego ryzyko poparzeń nie występuje. Po emisji fali, igły są wycofywane ze skóry w natychmiastowym trybie. W zależności od redukowanego problemu, osoba wykonująca zabieg ustawia głębokość wykonywanych nakłuć. Dzięki powstałym na poszczególnych poziomach skóry, małych ognisk o bardzo wysokiej temperaturze, czyli punktów koagulacji zostaje zapoczątkowany proces remodelingu podskórnego kolagenu. Kilkupoziomowe wprowadzenie igiełek w skórę pozwala na osiągnięcie przestrzennego efektu jej ujędrnienia.
Wskazania do zabiegu RF frakcyjny
Zabieg RF frakcyjny jest przeznaczony dla osób, które chcą ujędrnić wiotką skórę twarzy, bądź ciała, a także pozbyć się zmarszczek, krótko mówiąc poddać się zabiegowi liftingu bez skalpela. Kolejnym problemem, który RF frakcyjny skutecznie usuwane są rozstępy oraz blizny potrądzikowe, a także plamy i przebarwienia. RF frakcyjny pomaga efektywnie pozbyć się powszechnego problemu nadpotliwości.
Podczas leczenia nadpotliwości za pomocą frakcyjnego RF mikroigłowego w wyniku zabiegu gruczoły potowe są wypalane. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu możliwe jest pojawienie się podrażnienia, niewielkiego obrzęku oraz punktowego krwawienia.
Podsumowanie - prawdziwy przełom w medycynie estetycznej dzięki urządzeniu z technologią fal radiowych
Rozwój medycyny estetycznej i kosmetologii pozwala na wprowadzanie w życie prostych zupełnie nieinwazyjnych, bądź inwazyjnych jedynie w niewielkim stopniu rozwiązań na problemy widoczne na zewnątrz ciała, takie jak zwiotczenie skóry, blizny czy rozstępy. Jedną z takich wartościowych innowacji ostatnich lat jest RF frakcyjny, łączący w sobie 2 metody, jedną inwazyjną w dosłownie minimalnym stopniu, a drugą zupełnie nieinwazyjną. To połączenie wniosło zupełnie nowe spojrzenie m.in. na zabieg liftingu bez skalpela. 

Zapraszamy na konsultacje lekarską do gabinetu kosmetologii i medycyny estetycznej PRO SKIN, który znajduje się w Kluczborku przy ul. Mickiewicza 16 A.